_

  تاريخ:  01/5/1387

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

در همايش «مكتب فلسفي شيراز» عنوان شد (1):

 

آيت الله سيد محمد خامنه‌اي: حكمت تعطيل نشود..

___________________________________________________________________

 

 

آيت الله سيد محمد خامنه‌اي در سخنراني خود در استانداري و جمع مديران دستگاههاي اجرايي فارس گفت: مبادا با ترك و تعطيل كردن حكمت همه زحمتها را از بين ببريم.

وي با اشاره به حديث قدسي، از مردم به عنوان خانواده خداوند ياد كرد و گفت: محبوب‌ترين افراد نزد خداوند كسي است كه مفيدترين براي مردم باشد.

آيت الله خامنه‌اي با بيان اينكه حكومت و وابستگي به مردم دو ويژگي مهم انقلاب اسلامي است، با تمجيد از چهره‌ي علمي و سياسي امام خميني (ره) گفت: امروز در يك دوران رنسانس به سر مي‌بريم و بايد به گونه‌اي ديگر بيانديشيم و عمل كنيم.

او با بيان اينكه اين قرن و قرن‌هاي آينده، از آن مردم ماست، در بخش ديگري از سخنان خود از عملكرد دستگاههاي اداري در گذشته پس از انقلاب انتقاد كرد و گفت: متأسفانه در سالهاي اخير، گروههاي اداري، خوب عمل نكردند و به گونه‌اي با مردم برخورد شد كه حالت غالب و مغلوب داشت.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا با تاكيد بر اين كه ادارات هنوز درخور تكريمي كه به آنها ابلاغ شده بود، عمل نمي‌كنند، گفت: مديران در هر دستگاه بايد مردم را گرامي بدارند؛ چرا كه خداوند خلق را تكريم كرده و آنان صاحب اصلي اين انقلابند.

آيت الله خامنه‌اي در ادامه به مبحث ضرورت توسعه‌ي فرهنگي جامعه پرداخت و گفت: توسعه‌ي فرهنگي جامعه را بايد در حكمت و فكر فلسفي به معناي عرفي و عاملي آن دنبال كنيم؛ يعني اين كه هر كاري بايد از روي حكمت و درايت و يك ريشه و فكري اصيل باشد.

او در ادامه افزود: بايد به عنوان جامعه‌ي مسلمانان، بخصوص با صبغه‌ي نظام اسلامي، با حكمت عمل كنيم

   انتهاي پيام

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي