تاريخ:06/06/1394

چاپ صفحه  ذخيره صفحه

مجمع عمومی عادی انجمن علمی تاریخ فلسفه برگزار شد.

چهارشنبه 28/5/94؛ ساعت 30/16، سالن صدرالمتالهین، بنیاد حکمت اسلامی صدرا

  __________________________________________________________________________
 

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن علمی تاریخ فلسفه با دعوت قبلی از اعضا و درج آگهی در روزنامه رسالت مورخ 12/5/94، در تاریخ چهارشنبه 28/5/1394، ساعت 30/16 در محل بنیاد حکمت اسلامی صدرا برگزار شد. مجمع با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و عرض خیر مقدم دبیر انجمن آغاز شد. سپس دبیر انجمن گزارشی از عملکرد سال گذشته انجمن و چشم‌انداز پیش‌رو ارائه دادند.

در ادامه مطابق دستور جلسه که از قبل به اعضا ابلاغ شده بود، بحث و گفتگو صورت گرفت و موارد ذیل بتصویب رسید.

  1. اعضایی که بین 3 تا 5 جلسه (بتناسب مقام علمی) مجمع را بدون عذر موجه حضور نداشته باشند، عضویت آنها ملغی تلقی میشود. تصمیم‌گیری درباره مصادیق و اِعمال این مصوبه به هیئت مدیره محول گردید.

  2. با توجه به محدودیت منابع مالی انجمن، مقرر گردید در حال حاضر فعالیت انجمن بر به‌سرانجام رسیدن طرح تدوین تاریخ فلسفه، انتشار فصلنامه علمی‌پژوهشی انجمن و جلسات آکادمی متمرکز باشد. در عین حال به هیئت مدیره اجازه داده شد در صورت تامین منابع مالی جدید، بتناسب فعالیتهای دیگری را نیز بفراخور برنامه‌ریزی نماید.

  3. برای انتشار آگهیهای انجمن روزنامه رسالت بعنوان روزنامه اصلی و اطلاعات بعنوان روزنامه علی‌البدل تعیین شد. این مصوبه تا پایان دوره فعالیت هیئت مدیره فعلی معتبر خواهد بود. در ادامه برنامه، از سلسله نشستهای تخصصی انجمن، نشستی با موضوع «مغان» با سخنرانی آقای دکتر قائم‌مقامی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، برگزار شد. محور این سخنرانی بر تفکر فلسفی در ایران باستان و تاثیرگذاری آن بر فلسفه یونان و تاریخ فلسفه استوار بود. در پایان، مطابق سنت این سلسله نشستها، اساتید حاضر در جلسه پرسشها و انتقادات خود را درباره مباحث مطرح شده بیان کردند و به بحث نشستند.

مجمع عمومی و بیست و یکمین نشست تخصصی انجمن، ساعت 20 پایان پذیرفت.

انتهای پيام

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي