_

  تاريخ:15/10/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

از سوي معاونت پژوهشي حوزه هاي علميه مطرح شد:

«خردنامه صدرا»، نشريه برتر در حوزه علوم ديني

 

 

«خردنامه صدرا» در دومين گردهمايي مديران مسئول نشريات علوم حوزوي، از سوي معاونت پژوهشي حوزه هاي علميه به عنوان نشريه برتر در حوزه علوم ديني شناخته و مورد تقدير قرار گرفت.

 

___________________________________________________________________

 

 

  

در اين گردهمايي كه با حضور آيت الله مقتدايي، رئيس حوزه هاي علميه كشور برگزار شد، از فصلنامه علمي  ـ  پژوهشي «خردنامه صدرا» بعنوان نشريه برتر در حوزه علوم فلسفي تقدير بعمل آمد.

«خردنامه صدرا» از سال 1374، به صاحب امتيازي و مدير مسئولي آيت الله سيد محمد خامنه اي، فعاليت خود را آغاز كرد و تاكنون 61 شماره از اين مجله نشر شده كه مشتمل بر 535 مقاله در حوزه فلسفه اسلامي است.

اين نشريه از شماره 45، داراي درجه علمي ـ پژوهشي است و از دو سال گذشته، عضويت در فهرست نشريات تخصصي فلسفي جهان (philosopher`s Index) نيز بر ميزان محبوبيت اين مجله، در ميان علاقمندان فلسفه افزوده است.

عضويت در اين نمايه و پايگاه استنادي بين المللي، اين امكان را فراهم ساخته تا علاقمندان علم فلسفه در كشورهاي مختلف سراسر جهان از دستاوردهاي علمي اساتيد و مؤلفان ايراني، مطلع و بهره مند شوند، گزارشي كه چندي پيش از سوي وزارت علوم و پايگاه استنادي علوم اسلامي (ISC) مبني بر ضريب بالاي تأثير علمي «خردنامه صدرا» منتشر شد نيز مؤيد درصد بالاي مطالعه و استناد به اين مجله در سراسر جهان ميباشد.

  از سر فصلهايي كه تاكنون موضوع بيشترين مقالات را در شماره هاي منتشر شده «خردنامه صدرا» به خود اختصاص داده، مي توان به خداشناسي، فلسفه تطبيقي، انسان شناسي، نقد فلسفي، امور عامه، مطالعات قرآني و مسئله نفس و معاد اشاره كرد.

«خردنامه صدرا»، مقالات برگرفته از رساله ها و طرحهاي تحقيقاتي كاربردي محققان و اساتيد را با رعايت ضوابط منتشر مي نمايد. 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي